Kuidas saada tööd Norras

Peaaegu 14 protsenti Norra kogu elanikkonnast on pagulased. Neist kolmandik tuleb Norrasse tööd otsima. Norras pakutav elukvaliteet tõmbab inimesi jätkuvalt üle kogu maailma. Juurdepääs suurepärastele maastikele, maailmakuulsatele kultuuripaikadele, samuti kuum suvekliima ja 24-tunnine päevavalgus lisavad loosimist.

Norra majandus on väga stabiilne ja töötuse määr on 3.8 protsenti (veebruar 2020). Kuigi elukallidus Norras on kõrge. Kuid riigis on palju loodusvarasid, nagu nafta ja gaas, kalad, metsad. Nii et kui kolite Norrasse? Või plaanite tööle asuda Norrasse? Alguses peate leidma endale töö. Pärast seda peab Norras viibimiseks olema elamisluba. Elamisluba on viimane asi, mida vajate. Elamisloa tüüp sõltub aga paljudest asjadest, näiteks: 

  • Kutseoskus,
  • Pädevus,
  • Teie amet Norras.

Norras välismaalastele töö leidmine esitab riigis uustulnukale tohutu väljakutse. Inglise keelt emakeelena kõnelevate inimeste oskus pole tõeline eelis nagu teistes riikides. Seda seetõttu, et enamus Norra inimestest räägib suurepärast inglise keelt. Nii et silma paistmiseks ja positsiooni kindlustamiseks peab teil olema muid erialaseid oskusi ja kogemusi. 

Kas ma saan Norras töötada ilma viisata?

See sõltub sellest, kust te pärit olete ja kui kaua te eeldate riigis töötamist. Kui vajate Norra jaoks tööluba ja tööviisat. Te ei vaja Norras töötamiseks litsentsi, kui olete pärit EList / EMPst või mõnest Põhjamaast.

Kodanikud väljastpoolt ELi / EMPd saavad tööotstarbel Norras elamisluba taotleda. Teatud olukordades, kui kavatsete Norras töötada vähem kui kolm kuud, pole teil elamisluba vaja.

Töötage Norras mitte-ELi kodanike jaoks

Kui soovite Norrasse tööle tulla, vajate elamisluba. Tavaliselt peate enne töö leidma. See, millist juurdepääsu residentuuri saate taotleda, sõltub teie oskustest ja Norras tehtavast tööst.

Elamisluba on vaja, kui olete pärit riigist väljaspool EL / EMP-d ja plaanite töötada Norras. Kui teil pole veel elamisluba, peate taotlema elamisluba töötamiseks. Seda nimetati ajalooliselt tööluba. Näiteks võib see olla elamisluba kvalifitseeritud töötajale, kokale, hooajatöölisele. Või füüsilisest isikust ettevõtja või humanitaar-, mittetulundusliku või usuorganisatsiooni töötaja.

Kvalifitseerimata töökohad Norras

Töö ilma erialade või kõrghariduseta inimeste heaks

Mis on oskusteta töötaja?

Teil on paljusid värbamisagentuure või tööbüroosid. Paljud Norra väikesed organisatsioonid pakuvad oskusteta töökohti. Nad otsivad sarnaste isikute rühmi

  • Bussijuhid
  • Käsitöölised
  • Pesumaja assistendid
  • Koristajad
  • Hooajaline personal
  • Baaride ja restoranide personal
  • Transporditrendid

Kas Norra vajab kvalifitseerimata tööjõudu? 

JAH, palju.

Immigratsioon Norra tegutseb koostöös mitme peamise organisatsiooniga. Nad varustavad Norrat oskusteta töötajatega. Tööjõupuuduse tagajärjel on Norras nõudlus kvalifitseerimata tööjõu järele pidevalt tugev.

Järgmise viie aasta jooksul on Norra valitsus oodanud vajadust enam kui 220,000 XNUMX uue töökoha järele.

Suurema osa nendest töökohtadest saaksid Norrasse rännanud välistöötajad. Töötuse määr on 81,300 3.1, mis on 2011. aasta jaanuari lõpuks rekordiliselt madal XNUMX protsenti, mis on nii madal kui võimalik. Paljud töötud ei kavatse täna kunagi tööd täis saada ega tööle asuda. Norras märkimisväärsete võimaluste leidmine teile, kes otsite tööd.

Kas olete nõus omandama Norras kvalifitseerimata töökoha?

Jah, Norras saate kvalifitseerimata töö. Keel võib uustulnukale olla suurim väljakutse, kuid mitte kõik töökohad ei vaja norra keelt. Norras on endiselt inimesi, kes töötavad erinevatel erialadel üle kogu maailma.

Kuidas saada tööd Norras

Paljusid vabu töökohti ei kuulutata avalikult. Niisiis on esimesest päevast alates peamine ülesanne luua professionaalne võrgustik. Välismaalt on seda raske teha, kui teil pole oma erialal kõrgelt spetsialiseerunud oskusi ja võimeid. Siin on mõned punktid, mida tuleks Norras välismaalastele töö leidmisel kaaluda: 

  • Proovige õppida norra keelt nii kiiresti kui võimalik
  • Alustage kohe lõimimist (aka vabatahtlik)
  • Arendada spetsialiseeritud oskusi
  • Teie professionaalsest võrgust
  • Proovige aru saada Norra sotsiaalkoodidest

Kui olete pärit riigist väljaspool EL / EMPd ja soovite töötada Norras, peab teil olema elamisluba. Esiteks taotlege elamisluba töötamiseks Norras, kui teil pole veel elamisluba.

See oli varem tuntud kui Tööluba Visa. Näiteks võiks see olla oskustööliste elamisluba. Või hooajatöötajatele, etnilistele kokkadele, füüsilisest isikust ettevõtjatele. Ja humanitaar-, mittetulundusliku või usulise organisatsiooni töötajatele.

Norra kõige olulisem ettevõte jääb elujõuliseks. Või kasvab jätkuvalt nõudlus paljude asjatundlike disainerite järele. Muud peamised ettevõtted hõlmavad merendust, laevandust, kala ja IKT. Panime üles viimati Norras avatud töökohad.

Kas varjupaigataotlejad saavad Norras töötada?

Teil ei ole õigust tegutseda Norras varjupaigataotleja passiga. Pakutakse teile meditsiinilist ülevaadet, midagi süüa ja ööbimist. Jääte paariks päevaks saabumise keskpunkti. Seejärel viiakse teid varjupaiga vastuvõtukeskusesse.

Inglise keele õpetamise töökohad Norras

Kui olete emakeelena kõneleja, võib inglise keele tööpakkumiste õpetamine olla asjakohane. Kõik allolevad tööportaalid on üsna sarnased ja neil on Norras tohutult palju ingliskeelseid töökohti. Õpetasin inglise keelt iga töövõimaluse sirvimiseks.

  • ESLi tööhõive: Kui tegemist on tööotsimisega, on see iidne ja usaldusväärne veebisait. Samuti on sellel artiklite jaotis, mis on seotud töökohtadega. Nii et lugesite mõnda artiklit, mis võivad teile abiks olla.
  • ESL kokku: See on ideaalne koht inimestele, kes otsivad karjääri õpetamisvaldkonnas. Kuna see on mõeldud spetsiaalselt seotud tööde õpetamiseks.
  • ESL kohvik: Mulle meeldib selle disain, kuna see sobib selle kohviku nimega ja näeb välja, et soovin menüüd, kust saaksite tööd tellida. Samuti on sellel avaus kogu maailmast.
  • Tesla: See sarnaneb Kokku ESL kuna struktuur näeb välja väga sarnane.

Muud tööotsingu veebisaidid ja ajaveebid

  • Just maandunud: See on suurepärane sait endiste pai tegemiseks. Mis puutub Norras tööotsimisse, siis nende arvates peavad teil seal olema kasulikud lingid. Samuti on nad soovitanud lugeda päevalehte. Nii et te ei jäta ühtegi võimalust kasutamata.
  • Väljavaated: Sellel saidil on kogu teave Norras populaarsust koguvate töökohtade kohta. Samuti on nad teavitanud kõige haruldasematest töökohtadest.

Nii et kui olete Norras tööotsija. Esiteks, looge oma link, teiseks, õppige norra keelt ja viimasena koostage oma CV või kaaskiri väga hästi ja kõik on valmis.

Internetis on kõige rohkem vabu töökohti Norras on loetletud.
 
Võite otsida tööd, registreerida oma CV ja dokumenteerida alalised tööotsingud Arbeidsplassen. Teenus on ainult norra keeles. Samuti leiate kõige üksikasjalikuma ülevaate riigi tühjadest kohtadest aadressilt arbeidsplassen.no (norra). See on pidevalt uuendatakse uute töökohtadega.
 
Norras saate ka erinevates keeltes tööd sirvida aadressil eures.Europa.eu.
 

Intervjuud

Tööintervjuude riietumiskood on Norras üldiselt väga lõdvestunud. Kuigi lipsu kandmine pole tingimata vajalik, on soovitatav riietuda korralikult.

Norralased tunnevad uhkust selle üle, et on täpsed, seega on oluline olla õigel ajal. Hea on ka intervjuu alustamine kindla käepigistusega ja tugeva silmsideme säilitamine.

Intervjuupaneel võib koosneda kahest kuni viiest inimesest ning intervjuude toimumine võib võtta 45–90 minutit.

Nõuded keelele

Peate läbima 300 tundi Norra õppemaksu. Kui tulete Norrasse tööle mõnest kolmandast riigist, välja arvatud juhul, kui olete mõne Põhjamaade elanik.

Praegu on sellest palju abi. See pakub aga kindlat eelist inglise keele kasutamisest emakeelena. Nii norra keele kui ka suulise keele tugevad teadmised tagavad parema juurdepääsu töövõimalustele.

Riik pakub suurepäraseid norra keele tunde, mis võimaldavad immigrantidel õppida norra keelt ja saada häid teadmisi.

Näpunäited kaaskirja kohta

Teie kaaskiri peaks meeldima teie elulookirjeldusele ja olema kohandatud vastavalt ametikohale ja ettevõttele, kuhu kandideerite. See ei tohiks olla pikem kui leht ja adresseeritud sobivale isikule. Ole oma sõnumis optimistlik ja tehke selgeks, miks arvate, et sobite konkreetsele positsioonile ja meeskonnale hästi. Grammatika- ja õigekirjavigade korral kontrollige uuesti. Alati on hea, kui teie kirja loeb sõber või usaldusväärne kolleeg.

Nõuanded intervjuude jaoks

Kui olete intervjuuprotsessi siiani jõudnud, õnnitlege ennast. Kui palju lähemal olete Norras töö leidmisele, olete. Lepingu pitseerite kindlasti järgmiste intervjuunõuannete abil!

Enne intervjuud tehke oma kodutööd ja tulge ettevõtte teadmistega valmis. Programmeeritud, võtmeisikud sees ja isegi inimesed, kes teid intervjueerivad.

Enne intervjuud minge oma kaaskirja, CV ja tööpostitusele, et aidata kavandada vastuseid populaarsetele küsimustele, mida saate pakkuda.

Füüsilisest isikust ettevõtja

Õige oskustöölise viisaga on Norra füüsilisest isikust ettevõtjana võimalik. Selleks, et arvestada mõne sellise koolitusstandardi täitmisega, peate järgima teatud tingimusi. Teil peab olema põhjalik äriplaan ja igal aastal peab ettevõte teenima teatud summa kasumit. 

Norras, kuidas olla füüsilisest isikust ettevõtja?

Norras tõhusaks füüsilisest isikust ettevõtjana töötamiseks peate tegema oma turuanalüüsi, et veenduda, et teie ettevõtte turul pakutaval tootel või teenusel on ruumi.

Oma tegevuse alustamiseks peavad teie finants- ja äriplaanid olema usaldusväärsed, kui peate taotlema laenu või koguma raha, ja teil peab olema mõistlik eelarve selle kohta, mida loodate laenata / kaasata. Potentsiaalsete ostjate jaoks lähevad kõik need eripärad kaugele. Võib-olla peaksite muretsema selle pärast, et kaubad saaksid kaubamärgid ja kõik patendid varakult kätte.

Teie ja teie ettevõtte registreerimisel selles riigis füüsilisest isikust ettevõtjana töötamiseks on mõned võimalused. Kõige tavalisemad tüübid on:

  • Ainus omandiõigus;
  • Väike Eraühing;
  • täisühing;
  • Välisriigi haru Norras.

Kui suur on Norras miinimumpalk?

Miinimumpalk tunnis:

Oskustega töötajatele: 209.70 NOK. 

Kvalifitseerimata töötajatele, kellel puudub ehitustöökogemus: 188.40 NOK. 

Kvalifitseerimata töötajatele, kellel on vähemalt aastane ehitustöö kogemus: NOK 196.50

Alla 18-aastaste töötajate puhul: 126.50 NOK.

Ehitustöölised 

Riik investeerib ulatuslikult uutesse hoonetesse, kiirteedesse, tunnelitesse ja sildadesse. Enamik töötajaid on pärit välismaalt, nagu ka palju füüsilist tööd Norras.

Kvalifitseeritud töötajad teenivad vähemalt NOK 197.90 tunnis. Võrdluseks, oskusteta töötajad, kellel pole kogemusi, saavad vähemalt hakkama NOK 177.80 tunnis.

Koristajad 

Koristajatena töötavatelt inimestelt, kui nad on vanemad kui 181.43, tuleb maksta vähemalt 18 Norra krooni, kui mitte, siis 133.39 Norra krooni. Kuid seltsimatute tundide jooksul on oodata mitut koristustööd. Sellistel juhtudel ei ole kõik tööandjad ausad lisaraha pärast, mis tuleb maksta!

Hotell ja toiduäri
Töötajad, kellel on vähemalt 20–170 Norra krooni (20 USD). Ilma kogemuseta 18-aastased-135 NOK (14 USD)
 
17-aastased - 120 Norra krooni (10 USD)
 
Kuueteistkümneaastased - 110 Norra krooni (10 USD)
 
Tööstuse laevatehas
 
Üksikisikute kogemused - 180 Norra krooni (20 USD)
 
Eksperdid-170 NOK (19 USD)
 
Kogemata assistendid - 160 Norra krooni (18 USD)
 
Tööstus Elektriseadmed
 
Oskustöölised - 217.63 NOK (24 USD)
 
189.52 NOK Muu personal (21 USD)
 
Transporditeenused
 
Juht, kes transpordib tooteid - 175.95 NOK NOK (19 USD)
 
Üksikisikuid vedav juht - 158.37 NOK (126 USD)
 
Kui palju need maksavad ja kõige nõutumad töötajad
 
Järgnevalt on toodud Norra tipptöötajate keskmised aastapalgad.
obNOKUSD
Õde501,38054,100
Arst1,692,560182,700
Farmatseut742,57080,155
Ehitustööline474,03051,170
HVAC insener626,12067,585
Raudteeinsener579,79562,585
Õpetaja499,92053,960
Hotelli administraator459,67049,620
IT-spetsialist627,61067,745
peakokk543,72558,660
Kelner391,36042,225
Torulukksepp381,52041,160
Elektrik405,39043,740
Mehhaanik401,49543,320
Metallitööline349,94037,760
Bussijuht374,99040,460
Vedaja400,91043,255
Tehasetööline418,87045,200

5029 Views